01.
Elektrik Perakende Satış

Elektrik Abonelik İşlemleri Bir Tık Uzağınızda!

Online işlemlerde yer alan “Abone Ol” seçeneği ile Zorlu Enerji abonesi olmak için iletişim bilgilerinizi yazın, cep telefonunuza gelen onay kodunu ve abonelik yapmak istediğiniz sayaç bilgilerini girin. Tüm alanları doldurduktan sonra Gönder butonuna tıklamanız yeterli. Sonrasındaki işlemler için ekibimiz sizinle iletişime geçecek, abonelik işlemlerinizin başlatıldığı ile ilgili sms ve mail bilgilendirmesini alacaksınız.

Zorlu Enerji Online İşlemler’e üye olabilmek için öncelikle Eskişehir, Afyon, Kütahya, Bilecik ve Uşak illerinde bulunan aktif bir elektrik aboneliğiniz olmalıdır. Üye olurken TC kimlik numaranızı, GSM numaranızı, vergi numaranızı ya da şirket numaranızı kullanabilirsiniz. Aboneliğinize kayıtlı cep telefonunuza gelen onay kodundan sonra şifre oluşturabilir ve üyelik bilgilerinizden herhangi biri ve oluşturduğunuz şifre ile birlikte online işlemleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Anasayfa yardımı ile güncel dönemden geçmiş iki yıla yönelik tükettiğiniz elektriğin kWh cinsinden miktarını, fatura tutarınızı, faturalarınızın son ödeme tarihini ve kaç günlük okumayı kapsadığını kolayca görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca anasayfada son aya ait faturanızın  vergi, tüketim, kdv gibi detaylarını grafik halinde görebilirsiniz. Faturanızda yer alan ücret kalemleri ile ilgili aklınızda soru işaretleri varsa “Elektrik Faturasındaki Kalemler Ne Anlama Geliyor?” başlıklı sayfamızı ziyaret edebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online işlemlere giriş yaptığınız zaman, yalnızca bir adet sözleşmeniz varsa herhangi bir sorgulama yapmadan ana sayfada son iki yıla ait tüketimlerinizi ve faturalarınızı direkt görüntüleyebilirsiniz. Birden fazla sözleşmeniz varsa ‘’Sözleşme No’’ bölümünden sorgulamak istediğiniz sözleşmeye ait faturayı seçebilirsiniz.

Online işlemler anasayfasında borç sorgulamasına gerek kalmadan ödenmemiş faturalarınızı ve güncel tüketim miktarını kolayca görüntülemeniz mümkün. En son kesilen faturadan başlayarak geçmişe doğru faturalarınızın tutarlarını ve ödeme durumlarını görebilirsiniz.

Anasayfada aylara göre sıralanan faturaların en sağında yer alan ünlem işaretine tıklayarak itiraz talebi oluşturabilirsiniz. Tamamen online ilerleyen süreçte karşınıza çıkan formda, seçtiğiniz faturaya neden itiraz ettiğinizi işaretlemeniz yeterlidir.

Formda yer alan açıklama alanında şikayetinizle ilgili detaylı bilgi vermeyi unutmayın. İtiraz talebinizi oluşturduktan sonra kısa süre içerisinde ekibimiz sizinle iletişime geçecektir.

Elektrik tüketim değerlerinizi online işlemler anasayfadangörüntüleyebilir, elektrik tüketim değerlerinizi ve faturalarınızı kıyaslayabilirsiniz.

Üstelik son aya ait faturanızın il ortalamasına, bir önceki aya ve yıllık fatura tutarınıza olan kıyaslamasını anasayfadaki grafik ile kolayca görebilirsiniz.

Sözleşme numaranıza ait bilgilerinizi online işlemler abonelik işlemleri sekmesinde yer alan ‘Abonelik Bilgilerim’ başlığı altında görebilirsiniz. Sayacınızın tüketici sınıfı, abonelik güncel durumunuz, tekil numarası, sayaç seri numarası gibi bilgiler bu menü altında yer almaktadır.

Sözleşme numaranızın başında ‘P’ harfi varsa bu kullanılmayan ve pasif olan sözleşmeleri ifade etmektedir.

Online işlemler abonelik bilgilerim menüsüyle e-posta adresinizi güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca online işlemler şifre değişikliği talebi de bu menü altında yer almaktadır.

Abonelik İşlemlerim menüsünde yer alan Tahliye Başvuru Talebi sekmesi ile aboneliğinizi kolaylıkla iptal ettirebilirsiniz. İptal ettirmek istediğiniz sözleşme numaranız seçiliyken bu menüye girdiğinizde isim soyisim ve gsm bilgilerini otomatik dolu olarak gelecektir. Tahliye talebi için istediğiniz tarihi ve güvence bedeli iadesi için ödeme kanalı tercihinizi seçerek talebinizi oluşturabilirsiniz. Talebi oluşturduktan sonra ilgili birimimiz sizinle iletişime geçecektir.

 Not: Güvence bedeli iade yöntemi IBAN numarasına veya Ziraat bankası İsme Havale şeklinde yapılmaktadır. IBAN numarası kişinin kendi adına olması zorunludur. )Talebi oluşturduktan sonra ilgili birimimiz sizinle iletişime geçecektir.

Elektrik faturanız, aylık tüketiminize bağlı olarak oluşturulur.  Elektrik faturanızı otomatik ödeme ile düzenli olarak ödemek için bankanızın ilgili birimine müracaat etmeniz yeterli.  Burada unutmadan belirtmemiz gereken bir nokta ise kartınızın limitidir. Kredi kartı limitiniz ya da banka kartı bakiyeniz ödeme için yetersiz kalıyorsa otomatik ödeme iptal edilebilir ve borçlarınız birikebilir. Bu nedenle ortalama üç ayda bir faturalarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Online İşlemler üzerinden ödeme yapma imkanı çok yakın bir zamanda hizmetinizde olacak.